Vahşi Kadın Uyanıyor!

Vahşi Kadın, doğanın ve kendi doğasının farkında, sadece feminen enerjisiyle değil aynı zamanda güçlü ve sağlıklı maskülen enerjisiyle de çalışan ve onu yücelten kadındır.

Vahşi kelimesi her ne kadar toplumumuzda olumsuz anlamlar kazanmış olsa da, kökünde doğaya ait olan, topraktan beslenen ve öz enerjimizi yansıtan bir alana ışık tutar. Bu “vahşi” olma hali, doğaya dönüşü simgeler. Fiziksel bedenden utanç duymak yerine onu yüceltmeyi, aklın oyunlarına kapılmak yerine onun erdemini kazanmayı, hisleri bastırmak yerine onlardan beslenmeyi esas koşar.

DSC_0462-002

Vahşi olmak yüzyıllardır ilkellikle bir arada tutulmuştur. İlkel olan vahşidir. Bu doğrudur. İlkel olan manipüle edilmiş, özünden kopmuş, bilgi ile yoğrulmuş ve yeniden yaratılarak “Modern İnsan” ismi ile mükafatlandırılmıştır. Ancak ilkellikten dışarı atılan her adım aslında doğadan ve kalpten dışarı atılan bir adım olmuştur.

Doğa ile ilişkimiz zayıfladıkça ve besin değeri yetersiz gıdalar tükettikçe sağlıksız hâle gelen sadece fiziksel bedenimiz olmadı. Aynı zamanda doğanın rezonansından ayrılan hislere ve zihine de sahip olduk. Gün geçtikçe öfke ve kıskançlık, haset ve dürüstsüzlükle örülen yaşamlara sahip olduk. Bedensel, zihinsel ve duygusal tatminsizlikler ve bağımlılıklarla doktorlara hücum etmeye başladık. Doğa’ya, kendimize, kalplerimize kulak vermek ve hakiki benliğimizi kabul ederek yaşamak yerine, her şeye sırtımızı dönüp hızlı yaşamlarımız içerisinde kaybolmayı uygun gördük. Oysa ki zihnin ötesinde bedenin gerçekleri vardı. Beden, doğanın parçasıydı. Bedenin ihtiyaçları vardı: Sağlıklı yemek, temiz hava ve su, doğa, dans ve cinsellik! Lakin modern insan toplumları için bunlardan daha önemli şeyler de vardı: Lüks ve sağlıksız giyim, lüks ve sağlıksız yemekler, lüks ve sağlıksız tüketim! Ve en sonunda insan, bedeninin kıvranışlarına yenik düştü… bir şeyler eksik, ama ne?

Vahşilik…

tumblr_nkf915m51l1tdd45ho1_1280

Yüzlerce yıl önce doğa ile dans eden kadınlara “cadı” ismi verildi, binlercesi yakıldı, yok edildi veya işkence edildi. Şimdi biliyoruz ki bu kadınlar aslında “Vahşi Ruh”larıyla iletişime geçmiş kadınlardı. Niyetlerini doğaya sunar ve “büyü” yaparlardı. Birlikte dans eder ve doğanın değişimini ve dönüşümünü, kendi dönüşümlerini, yani “simyâ”yı kutlarlardı. Doğa ile ilişkileri çok güçlüydü. Bitkileri duyar ve onlarla konuşabilirlerdi. “Şaman” ruhlara sahiplerdi. Kazanlarında düşlerini ve doğadan topladıkları sihirli bitkilerini kaynatır, bu iksirlerden ilaçlar yaparlardı. Gezegenlerin hareketlerini takip ederlerdi, zira Kozmos onlara rehberlik ederdi. Ay ile ahenk içerisindeydiler. Yeni ay ile kanar, Dolunay ile yumurtlar ve tüm bu süreçlerde kızkardeşleriyle dayanışma içerisinde olurlardı. Kıskardeşlerine haset duymaz, onları kıskanmaz, aksine birbirlerini yükseltmeyi amaçlarlardı. Bir erkek asla aralarındaki bağı zedeleyemezdi, zira en kutsal alan kızkardeşlik makamıydı. Tanrıça’ya hürmet eder, adaklar adar ve güçlerini, şifalandırmak, doğurmak ve büyütmek için kullanırlardı. Toprağı beslemek elzemdi, zira toprağın başka türlü onları beslemeyeceğini bilirlerdi. Doğa Ana’nın gizemine, karanlığına, gücüne ve büyüsüne doğdukları an itibariyle vâkıftılar. Pagan kültürün değerli öğretilerine hayatlarında yer vererek yaşamlarını zenginleştirmeyi seçmiş olan bu kadınlar, Vahşi Kadın olarak yaşadılar ve Özgür Ruhları ile buluşmayı gâye edindiler.

Vahşi kadın, sadece dişiliğiyle çalışan bir kadın değil, aynı zamanda güçlü bir eril enerjiyi de varlığında barındırması gerektiğinin farkında olan bir kadındır. Vahşi Kadın, maskülen ve feminen enerjilerin bir kadın bedeninde birleşmesiyle, kendisinin AŞK olduğunu hatırlar. Yaşama, karanlığı ve ışığı birlikte getireceğini bilir. O, içindeki erkeğin sabit ve kararlı duruşunun farkındadır. O, içindeki erkeğin ona alan tutabilecek nitelikler taşıdığını bilir, o nedenle dışarıda başka bir erkek arayışında değildir. Lakin kendisiyle yolunu birleştirmeyi arzulayan ve kendisi gibi vahşi ve güçlü bir erili arzular ve onunla birlikte yükselmeyi ister.

Vahşi Kadın’ın kalbi her daim açık olmaya çabalar. Dışarıda her ne olursa olsun: savaş, yıkım, işkence, ölüm ya da aldatma… Vahşi Kadın tüm bu karanlığın içerisinde kalbini nasıl açık tutabileceğini öğrenir ve öğretir. O hem öğrencidir, hem de öğretmen. Yaşamı boyunca erkekler ve kadınlar yetiştirir ve kendisi de bununla beslenir ve büyür. O büyüdükçe ve olgunlaştıkça çevresindeki insanlar onu yargılayabilir, küçük görebilir ya da aşağılayabilir. Ancak Vahşi Kadın, içinde güçlü bir maskülen taşır ve bu maskülen güçlendikçe onu yargılayan insanlara kalbini gösterir ve der ki:

“Bakın kardeşlerim. Ben, sizim. Karanlığım ateştir ve aydınlığım kara toprak. Dansımda şehvetle yanabilirsiniz ve ben size dolunayın masallarını fısıldarım. Kalbim sevgi doludur, bunu gerçekten görmek isteyene… Ve ben, siz beni aşağıladıkça daha da parlarım. Kalbim sizindir ve kalbim açık. Sizler beni bilmek istediğinizde buradayım. Gelin ve birlikte dans edelim.”

Vahşi Kadın…

Yolculuğu uzun, yolu karanlık ve ışıkla dolu. Gözleri sürmeli, elleri kınalı, elinde hançeri ve göğsünde sihirli duaları… Tam şimdi, her birimizin kalbinde zuhur bulmaya niyet etmiş, olduğumuz yeri Cennet haline getirmeyi arzuluyor.

VAHŞİ KADIN UYANIYOR.

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: