Vahşi Kadın ve Kök Enerjisi

Kadın, özü itibariyle feminen yaratıcılığa muktedirdir. Rahmi, potansiyel her tohumun yeşerdiği bir “simyâ kazanı”, bir yaratım alanıdır.

Rahim, kök alanımızın merkezindeki alt Dantien (enerji merkezi, Hara) ile iş birliği içerisindedir. Bu alan, dünya ile iletişimimizin masallarını anlatır bize. Eğer kök alanımızda güçlenemezsek yükselmek olası değildir. Ancak Bir kadının kökü ile yeniden bağlantıya geçebilmesi için öncelikle uzun süredir bilinçsizce tuttuğu, parıldamasına ve kadınlığını beslemesine engel olan, tekrar eden duygular ve zihinsel davranışlarıyla (örüntüler) yüzleşmesi gerekir. Bu örüntüleri fark etmenin en kısa ve kesin yollarından biri de beden dilimizi anlayabilmektir. Beden bilgedir. Her şey ola gelirken o, zihin ve duygu bedenlerimizden daha önce kavrar hayatı.

Bedenimizin konuştuğu dile âşina oldukça yaratıcı enerjiyi harekete geçirmeye başlayabiliriz. Enerjiyi hareket ettirdikçe tüm potansiyellerimizi ifâde edebileceğimiz yollar keşfederiz. Lâkin biz kadınlar zaman içerisinde merkezimizdeki yaratıcı kapasiteyi kullanmayı unuttuk –bedenlerimizdeki feminen enerjiyi nasıl aktive edip kullanacağımızı bilmiyoruz. Oysa ki kökteki enerji örüntüleri, kadının yaratıcı özüyle doğrudan ilişkilidir ve aslında gündelik yaşamda bu enerjiler güçlü şekillerde kullanılabilir. Bunun için ise başlangıç noktamız pelvistir.

Pelvisimizde hüküm sürmekte olan enerji örüntüleri belirlenebilir ve dönüştürülebilir. Bir kadın kök alanıyla bağlantıya geçmeyi öğrendiğinde yaratıcı hayallerini hayata aktarabilir. Bununla birlikte hayallerini engelleyen asıl örüntülerin de farkına varabilirse, kökündeki dönüşümü başlatması kaçınılmazdır. Böylece fiziksel dünya ve enerji akışı arasındaki bu bağı vahşi öz olarak ifâde edebilir.

Ne yazık ki “modern hayat” bize acımasız davranır. Doğa ile ilişkimize ket vurdukça, doğal döngülerimizden koptukça fiziksel bedenlerimiz de bu ayrılıktan nasiplenir. Özgürlük arzusunun getirdiği iş yaşamı ve doğum kontrolü gibi ‘avantajlar’ aslında bizleri yaratıcı merkezimizin dışına taşımış durumda. Kadın olarak toplum içerisinde irâde sahibi olma ve para kazanarak bağımsızlığımızı ilan etme isteklerimizin bizi özgürleştirmek yerine sisteme mahkum ediyor olabilir mi? Örneğin özgür bir cinsel hayat sürdürmek isterken doğum kontrol haplarıyla bedenimizin doğal akışını manipüle ediyor olabilir miyiz?

Bu soruların ve daha fazlasının cevabını ararken buluyorum kendimi uzun bir süredir. “Vahşi Kadın Akademisi”nin de en temel varoluş nedeni ve araştırma alanı ise “KÖKÜN HAZİNELERİ”.  Kadının kökü ile yeniden bağlantı kurabilmesi, feminen öz ile yükselebilmesi ve kendisiyle birlikte erkeği yüceltebilmesi için uzun bir yolculuğa adım atmaya niyet ettik. Diyoruz ki, bir toplumu var eden kadındır. O, rahminde taşıdığı yaratım gücü ile toplumu doğurur, yetiştirir ve yüceltir. Ve feminen öz sadece kadına ait değildir. Erkek de feminen bir öz taşır ve ne zaman ki kendi feminen varlığını yüceltmeyi ve onu koruyup kollayıp, ona özen göstermeyi öğrenir, işte o zaman toplumlar bu dünyayı yaşanır bir yere çevirebilirler. Kadının kendi kökü ile yeniden buluşması işte bu nedenle önemlidir. Erkeğe de kaybolduğunu hatırlatacak ve onu uyandıracak olan “feminen”dir.

Feminen, erile hissetmeyi hatırlatır.
Feminen, erile yavaşlamayı hatırlatır.
Feminen, erile nefes almayı hatırlatır.
Feminen, erile sezgilerini hatırlatır.
Feminen, erile dinlemeyi hatırlatır.
Feminen, erile sevgiyi ve aşkı hatırlatır.
Feminen, erile yapmayı değil olmayı hatırlatır.
Feminen, erile yaşamı hatırlatır.
Vahşi Kadın kökünden nefes alır ve hayat verir.

“Ateşi Canlandırmak”

Qi (chi/yaşam enerjisi) hayatımızın her ânında ve her yerde bulunur, ancak çoğu zaman bunun farkında değiliz ya da yaşam enerjisine kolaylıkla ulaşamayacağımıza dair derin inançlar besleriz. Oysa ki qi, bolluk enerjisine sahiptir ve yaşamlarımıza sadece bereket getirmez, aynı zamanda sağlık, refah, güzellik ve akışkanlık da katar.

Ateş, cinsel özümüzün canlılığıdır.
Ateş, hayata ifade sunmaktır.
Ateş, aşkı ve kalbi çağırır.
Ateş, neşeli bir yaşamdır.
Ateş, yaratım gücüdür.
Ateş, kendini ifâdedir.
Ateş, ilhamdır.

Bu iki günlük eğitim süresince Ateş elementinin erdemi olan yaratıcılığı kendi hayatlarımızda nasıl canlandıracağımızı,
Cinselliğimizi yaratım gücüne nasıl çevireceğimizi,
İlham perilerimizi nasıl çağıracağımızı,
Bedenimizi, ruhumuzu ve zihnimizi nasıl besleyeceğimizi,
İlişkilerimizi nasıl zenginleştireceğimizi öğreniyoruz.

Konular:

♥ Vahşi öz ile tanışmak
♥ Pelvis ve genital enerji sağlığı
♥ Kişisel ifadeyi güçlendirmek
♥ Feminen bir çalışma hayatı yaratmak
♥ Paranın “feminen yüzü”
♥ Yaşamında yaratıcılıkla dolu bir akış oluşturmak
♥ Yaşamın her alanında ilham yaratmak
♥ İlişkilerde yaratıcılık
♥ Cinsel ifade ve “derin” cinsellik
♥ Yaşamın zorluklarını hediyelere dönüştürmek
♥ Yaratıcılık potansiyelini yükseltmek

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: